Wyrusz w podróż
Naucz się, jak kreować swoją osobistą rzeczywistość. Rozwiń swoją uważność i autorefleksję. Praktykuj wdzięczność i zadbaj o mikrochwile do samorozwoju.
Dlaczego mikrochwile?
Przeznaczenie codziennie choć dziesięciu minut na podróż w głąb siebie sprawia, że mamy ochotę to robić (bo nie trwa to zbyt długo), widzimy efekty (bo robimy to regularnie), a im dalej w las, tym po prostu dobre praktyki stają się naturalne i wchodzą na stałe do naszego dnia. Z myślą o takich mikrochwilach dla siebie powstało „111 podróży w głąb siebie” – zbiór 55 pytań i 56 wyzwań, które realnie wpływają na wzrost uważności, umiejętność wyrażania wdzięczności, autorefleksję i samoświadomość.
☑ Koniec wymówek o braku czas – łatwo wpleciesz podróże do swojej codzienności.
☑ Dzięki krótkiej formie zachowasz regularność i motywację do rozwoju.
☑ Wprowadzisz do swojego życia nowe, dobre nawyki.
☑ Przyjrzysz się swoim przekonaniom, a to pierwszy krok do ich zmiany.
☑ Lepiej zrozumiesz siebie, bo regularnie zadasz sobie ważne pytania.
☑ Zaczniesz czerpać więcej z tu i teraz, bo skupisz się na uważnym przeżywaniu chwil.
☑ Dostrzeżesz więcej, dzięki złapaniu dystansu i zmianie perspektywy na to, co Cię spotyka.
☑ Zwiększysz swoją samoświadomość, a to pociągnie za sobą lepsze decyzje, bo będą w zgodzie Tobą.
☑ Nauczysz się doceniać to, co już jest w Twoim życiu i przyciągać więcej obfitości.
Zastanawiasz się, czy to dla Ciebie?
Jeśli zastanawiasz się, czy„111 podróży w głąb siebie” jest dla Ciebie, to spójrz na listę poniżej i sprawdź, czy jest tam coś, nad czym chcesz popracować. A może po prostu chcesz, aby w Twoim życiu pojawiło się więcej wdzięczności, uważności, autorefleksji i samoświadomości?
☑ Myślisz o zbudowaniu nowych nawyków.
☑ Potrzebujesz zweryfikować swoje przekonania i je zmienić.
☑ Dążysz do tego, by być tu i teraz, uważnie przeżywać swoje życie.
☑ Pragniesz lepiej zrozumieć siebie.
☑ Przytłacza Cię Twoja reaktywność i chcesz z nią popracować.
☑ Pracujesz nad zwiększeniem pewności siebie.
☑ Chcesz żyć w zgodzie ze sobą i swoimi wartościami.
☑ Potrzebujesz zdystansować się i nabrać świeżego spojrzenia.
☑ Chcesz tworzyć swoją osobistą rzeczywistość.
☑ Chcesz podejmować lepsze decyzje, w zgodzie ze sobą.
Co znajdziesz w środku
Przystępne i krótkie pytania albo wyzwania, uzupełnione o teksty, które skłaniają do jeszcze większej refleksji i pokazują, dlaczego warto pochylić się akurat nad tym zagadnieniem.
Czeka na Ciebie 55 pytań i 56 wyzwań, które sumują się do 111 podróży w głąb siebie. Aby podróże były bardziej ekscytujące, wprowadziliśmy pewne elementy grywalizacji, ilustrowane podsumowania i prostą nawigację.
Opinie testerów
Podejmij świadomą decyzję o wyruszeniu w podróż. Sprawdź odpowiedzi na kilka kluczowych pytań.
Czy muszę to robić codziennie?
To, jak często będziesz wyruszać w podróż zależy tylko od Ciebie. Nie da się ukryć, że regularność pomaga w budowaniu nawyków i automatyzacji, jednak my sami widzimy, że czasem lepiej coś odpuścić i zrobić sobie chwilę przerwy, niż za wszelką cenę odhaczać zadania dzień po dniu.
Ile warto zrobić w ciągu jednego dnia?
W idei mikrochwil do rozwoju proponujemy jeden dzień przeznaczyć na jedno pytanie lub wyzwanie. Kojarzy nam się to z otwieraniem kalendarza adwentowego – każdy dzień jest ekscytujący, bo czeka coś nowego!
Ile czasu to zajmuje?
Idea jest taka, by suma mikrochwil poświęconych na pracę przynosiła efekty. Są wyzwania, które potrwają około 2-3 minuty. Znajdą się i takie, które możesz wykonać w 5, ale i 30 minut – serio, wszystko zależy od Twoich decyzji. Odpowiedź na pytanie może być szybki strzałem albo może krążyć Ci w głowie dłużej.
Jak mogę śledzić swój postęp?
Po wykonaniu określonej puli pytań i wyzwań, spodziewaj się karty z podsumowaniem i zaproszeniem do docenienia siebie. Dodatkowo przygotowaliśmy planszę do wydrukowania do prowadzenia notatek i śledzenia postępu.
Co jeśli coś sprawia mi trudność?
Wbrew pozorom to jest ciekawa sytuacja – być może właśnie udało Ci się zidentyfikować coś, nad czym warto mocniej popracować. Pamiętaj, że to Ty decydujesz, jak skorzystasz z każdej podróży – czasami każdy nie jest gotowy na pewną podróż. Może wróć do niej za jakiś czas?
Czy podróż mogę wykonać kilka razy?
Oczywiście! Tak jak za każdym razem wracając do Barcelony odkrywamy coś nowego, tak samo każda podróż z pytaniem czy wyzwaniem może pokazać Ci coś nowego.
Jak to działa?
Przygotowaliśmy dwa tryby – tryb zaplanowanych podróży lub tryb losowania.
Na czym polega tryb zaplanowany?
Idziesz przez nie po kolei z wykorzystaniem przycisku „następna podróż”. Żeby ułatwić Ci zapamiętywanie, na którym etapie jesteś, w osobnym pliku znajdziesz planszę do sporządzania notatek. Wybierając ten tryb pracy z pytaniami i wyzwaniami, co jakiś czas trafisz na kartę specjalną z podsumowaniem.
Na czym polega tryb losowania?
Za pomocą przycisku „tryb losowania” przechodzisz do zbiorczej planszy, z której możesz wylosować pytanie lub wyzwanie. W tym wypadku również możesz skorzystać z planszy do notatek.
Czy mogę zaprosić kogoś bliskiego?
Jasne! W parze zawsze raźniej. Możecie każdą podróż odbyć razem lub na koniec dnia opowiedzieć sobie o Waszych wynikach i tym, co czujecie. Możecie też skorzystać z opcji losowania i wzajemnie wyznaczyć sobie wyzwanie albo pytanie.
Kiedy otrzymam produkt?
Produkt otrzymasz na maila od razu po zaksięgowaniu płatności – zazwyczaj dzieje się to kilka sekund po tym, jak prawidłowo dokonasz płatności.
Jak korzystać z produktu?
Rekomendujemy korzystanie z pytań i wyzwań na telefonie komórkowym. Jednak bez problemu możesz korzystać z nich na komputerze.
Jak otworzyć plik?
Na maila otrzymasz plik .pdf, który powinien bez problemu otworzyć się na każdym urządzeniu. Jeśli masz problem napisz do nas na hello@slowtalks.pl
Co zrobić po otrzymaniu produktu?
Najlepiej od razu pobierz go na swój telefon lub zapisz na dysku komputera.
Co wygram jak odbędę 111 podróży?
A co byś chciał_a? Ponownie – wszystko w Twoich rękach – to Ty decydujesz, jak siebie docenisz. A my polecamy doceniać siebie częściej, niż tylko na sam koniec. Na wszelki wypadek, co kilka podróży, zadbaliśmy o to, byś co jakiś czas docenił_a siebie.
Z pytań i wyzwań możesz korzystać na dwa sposoby. Idąc po kolei z wykorzystaniem przycisku „następna podróż”. Wybierając ten tryb, co jakiś czas trafisz na kartę specjalną z podsumowaniem swoich podróży. Druga opcja to „tryb losowania”, za pomocą której przechodzisz do zbiorczej planszy i losujesz pytanie lub wyzwanie.
O autorach
Działamy jako zespół kreatywny, tworząc rozwojowe treści wspierane użytecznością i designem. Prywatnie jesteśmy w kilkunastoletnim związku, którego fundamentami jest relacja oparta na rozmowach, uważności i działaniu w zgodzie ze sobą.
Joanna – treść
Autorka projektu Slow Talks, w ramach którego inspiruje, by żyć w zgodzie ze swoimi wartościami i rozwijać samoświadomość. Po ponad 7 latach pracy w IT na stanowiskach liderskich i managerskich postanowiła zamieszkać w świecie i zostać Digital Nomadką. Twórczyni newslettera i podcastu Slow Talks, specjalistka od przeprowadzania zmian i wdrażania Agile do codziennego życia. Fanka podejścia slow life, jogi i pięknych wnętrz. Wierzy, że zmiany warto zaczynać od najmniejszego kroku, tu i teraz.
Tomasz – design
Ilustrator z zacięciem projektowym. Swoją przygodę z tworzeniem zaczął od klocków lego, przez graficiarskie wybryki przerzucił się ze ścian do komputera, gdzie rozwijał jako designer, a kolejno Art Director. Dziś jako niezależny Illustrator nie ogranicza się w formach i dyscyplinach. Konstruuje prace zestawiając ze sobą charakterystyczne dla siebie formy, które tworzą koncepcyjną całość. Swoje inspiracje od wielu lat zbiera podróżując. Uwielbia ulice, duże i dynamiczne miasta. Z przyjemnością uwalnia emocje pijąc kawę speciality, używając tego co zakazane, czy delektując się muzyką w stanie świętego spokoju.